www.liceumchojna.pl

Nadanie tytułu doktora honoris causa prof. Richardowi Pipesowi

24 października 2008r. w sali posiedzeń senatu Uniwersytetu Szczecińskiego nadano tytuł doktora honoris causa prof. Richardowi Pipesowi, wybitnemu historykowi, znawcy problematyki rosyjskiej i radzieckiej, byłemu doradcy prezydenta Stanów Zjednoczonych, Ronalda Reagana.
    Inicjatorem nadania tytułu był Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych, który współpracuje z naszą szkołą.
Na uroczystości był pan Krzysztof Pośniak.

O godzinie 11:00 Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego prof. Waldemar Tarczyński otworzył uroczystość. Następnie prof. Janusz Faryś promotor przewodu doktorskiego przedstawił sylwetkę bohatera uroczystości i jego dokonania naukowe. W imieniu Senatu i władz uczelni Dziekan Wydziału Humanistycznego dr hab.Barbara Kromolicka, prof. US odczytała laudację, po czym nastąpił akt nadania tytułu. Doktor honorowy, prof. Richard Pipes wygłosił krótki wykład. Po wykładzie przyszedł czas na gratulacje, które złożyli m.in. przedstawiciele wyższych uczelni ze Szczecina i innych miast Polski, Prezydent Szczecina, Przewodniczący Rady Miejskiej. Po części oficjalnej  można było porozmawiać z prof. R. Pipesem i osobiście złożyć mu gratulacje.
     Ten dzień obfitował również w inne  wydarzenia, które były szczególnie ważne dla naszej szkoły. Z dyrekcją Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych spotkali się dyrektorzy i nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych ze Szczecina, Choszczna i Chojny zainteresowani współpracą z IHSM. Naszą szkołę reprezentował pan Krzysztof Pośniak. Głównym tematem rozmów były zasady patronatu uczelni nad szkołami. Współpraca z instytutem może być zaszczytem , ponieważ skupia on wielu wybitnych naukowców.

Festiwal piosenki Angielskiej